Czy próbowałeś żadnego z copy-cat „bang bang” przepisy tam? Wiesz, że kremowy pikantny sos popularny przez Bonefish Grill’s Bang Bang Krewetki. Odkąd to danie stało się popularne, widziałem wiele rzeczy wykonanych „bang bang” stylu.

Zrobiłem Bang Bang Kalafior jakiś czas temu i był pragnienie go ponownie, ale chciał go jako entrée. Pewnej nocy Jon robił krewetki i planowałem zrobić tofu dla siebie, a jak tylko chwyciłem sos Sriracha wiedziałem, że chcę zrobić Bang Bang Tofu. Użyłem przepisu kalafiora jako inspiracji.

Ciasto
2 żółtka
1 1/2 c woda lodowa
1 mąka przesiana 1 3/4 c
Umieść żółtka w dużej misce. Stopniowo dodawać mrożoną wodę, dobrze wymieszać. Dodać mąkę na raz i wymieszać krótko, więc to wszystko jest mieszane, ale nadal ma grudki i grudki. Zrób to ciasto, jak tylko jesteś gotowy do rozpoczęcia gotowania – nie chcesz, aby siedział.

Sos Bang Bang
Wymieszać te składniki razem w misce –
Majonez 1/4 c
1/4 c sos Sriracha
1 łyżka octu ryżowego
2 łyżki cukru

The Tofu
1 blok tofu
Rzepak lub olej roślinny; około 1/4 – 1/3 cala głęboko w dużej patelni nonstick
Zielona cebula do dekoracji
Weź 1 blok dodatkowego tofu, zawiń go w ręczniki papierowe lub czysty, suchy ręcznik kuchenny i umieść go na talerzu. Umieść na nim coś ciężkiego (ale nie coś, co zmiażdży lub złamie tofu) i umieść go w lodówce na około godzinę.

Rozgrzej olej na dużym ogniu

Kostka tofu, zanurzyć każdy kawałek w cieście, i upuść go do bardzo gorącego oleju. Smażyć około 90 sekund – 2 minuty, przerzucić i smażyć z drugiej strony. Wyjąć z patelni i umieścić na ręcznikach papierowych, aby część smaru odsączyła. Wykrzykuj z sosem i top z zieloną cebulą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *