Ilekroć mój mąż pyta, czego chcę na moje urodziny lub Boże Narodzenie, zwykle nic nie mówię. Wolałbym coś zrobić, pójść na dobry obiad lub spędzić razem trochę czasu rodzinnego. Jednak w tym roku, kiedy zapytał mnie szybko powiedział „Kitchen Aid Mixer – Pro 600 z 6qt miski.”

Nie spodziewał się niczego ode mnie, ale sam! Zobacz, nie piec i zawsze mówiłem, że nie mam potrzeby fantazyjny mikser. Ale w ciągu ostatniego roku lub dwóch zacząłem myśleć o tym więcej. W zeszłym roku zrobiłem kilka rodzajów ciasteczek na Boże Narodzenie i mój mały 10 dolarów mikser ręczny po prostu nie wyciąć. Chciałbym również spróbować swoich sił w chlebie, cieście, i myślę, że chciałbym cieszyć się pieczenia więcej, gdybym miał mikser, który zrobił dużo ciężkiej pracy dla mnie.

Więc rano moich urodzin otworzyłem pudełko i tam było. Cóż, byłem w domu, kiedy facet FedEx wydał go 2 dni wcześniej, więc wiedziałem, co będzie w pudełku, ale nadal byłem tak podekscytowany, aby w końcu go otworzyć. Co to jest piękny kawałek maszyny! Nienawidzę bałaganu, ale to dziecko na pewno będzie miało miejsce, aby usiąść na moim ladzie. Plus, kto do cholery chce lug 29 lbs wokół za każdym razem, gdy chcesz go używać?

Miałem mikser na 2 tygodnie teraz i użyłem go 4 razy, w tym co wielki tort na urodziny mojego męża (patrz, prezent, który utrzymuje się na dawanie!). Ale jak dobrze, że po raz pierwszy użyłem go, zaledwie około 5 godzin po otwarciu pudełka, było strzępy kurczaka? Słyszałem, że można strzępić kurczaka w tym mikserze, ale po obejrzeniu załączników myślałem „tak, prawda.” Włożyłem gotowane piersi kurczaka do miksera i włączyłem go na niskiej i świętej bzdury, zaczęło się strzępić! Patrzyłem z podziwem, ponieważ doskonale rozdrobnione mój kurczak – Myślę, że jest to moje ulubione wykorzystanie do tej pory! Do widzenia są dni spędzenia 10-15 minut z dwoma widelcami i zmęczonymi ramionami!

Składniki
4 plastry boczku
1 łyżka masła
2 Ziemniaki russetowe pokrojone w kostkę
4 posiekane cebule
1 marchewka pokrojona w kostkę
1 łodyga selera, pokrojona w kostkę
1/2 jalapeno, mielone
1 c mrożonej kukurydzy
15 uncji puszki z kremem kukurydzy
2 c bulion z kurczaka o niskiej zawartości sodu
2 c krem lekki
1 łyżeczka Stara zatoka
Szczypta suszonego tymianku
1 łyżka suszonej pietruszki
1/4 łyżeczki pieprzu cayenne
Sól i pieprz
Rozdrobniony kurczak (i gotowany i rozdrobnione 2 piersi kurczaka)
Opcjonalnie: ser cheddar
Wskazówki
Rozgrzej holenderski piekarnik lub ciężki garnek na średnim ogniu. Dodaj boczek i gotuj, aż będzie chrupiąca. Przełożyć na talerz pokryty ręcznikami papierowymi. Kruszą.
Do garnka z boczkiem dodać ziemniaki, białe części zielonej cebuli, marchew, seler, jalapeno, masło; Wymieszać.
Dodaj śmietanę kukurydzy i mrożonej kukurydzy; Wymieszać.
Dodaj bulion i śmietanę, a także Old Bay, tymianek, pietruszkę, cayenne, sól i pieprz; doprowadzić do wrzenia, a następnie zmniejszyć do dusić przez 15-20 minut
W razie potrzeby dodaj kurczaka i dostosuj sól i pieprz
Dekoruj zielonymi częściami zielonej cebuli i boczku oraz opcjonalnym serem cheddar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *