Smażony ryż jest taką ucztą, gdy idziemy do naszej lokalnej japońskiej restauracji na hibachi. Uwielbiam oglądać, jak gotują go na tak gorącej płycie kuchennej podczas zakładania takiego pokazu. Chciałbym mieć taką powierzchnię do gotowania w domu. Wyobraź sobie, jak wiele radości byłoby gotowanie kolacji każdej nocy! Mój maluch dostaje kopa z próbuje złapać kawałki warzyw w ustach w restauracji, więc może się tylko trochę niechlujny!

Kiedy zrobiłem ten smażony ryż w domu użyłem wok kształcie patelni ze stali nierdzewnej – będę musiał zainwestować w dobry wok jeden z tych dni. Chciałem zrobić smażony ryż pełen warzyw i zwrócił się do 2 receptur, które niedawno przypiąłem do inspiracji. Jeden używany edamame jako składnik gwiazdy, a drugi zawiera kilka innych warzyw, w tym edamame i jarmuż. Miałem mnóstwo świeżych warzyw w mojej lodówce do wykorzystania, ale niestety nie łuskane soi w mojej zamrażarce, jak myślałem, że nie. Naprawdę można użyć wszelkich warzyw, które masz siedzi, ale następnym razem na pewno chcę dodać łuskane soi do tego dla niektórych białka. Użyłem również białego ryżu, preferencji mojego męża (nadal pracuje nad zmianą, że jeden …).

Składniki
2 łyżki oleju roślinnego
1 jajko, pobity
1,5 c gotowanego białego ryżu (resztki działają najlepiej, nie świeżo ugotowane)
2 ząbki czosnku, mielone
1 łyżeczka imbiru, mielone
1 sm głowa brokułów pokrojonych w małe różyczki
Około 2 c jarmużu, posiekanego
1/2 czerwonej papryki, posiekanej
2 posiekane cebule
1/2 marchwi pokrojonej na kawałki o tej samej wielkości co papryka czerwona
4 łyżki sosu sojowego o niskiej zawartości sodu
Wskazówki

Podgrzej dużą patelnię lub wok na średnim ogniu
Dodaj odrobinę oleju, a następnie dodać jajko i gotować, aż do zrobienia (nie rozszyfrować je, ale wykonane duże płaskie jajko jak to, co można zrobić dla złożonego omlet, odwrócił go i gotowy gotowania). Przenieś jajka na deskę do krojenia i posiekaną.
Dodaj połowę pozostałego oleju do patelni. Dodaj brokuły, jarmuż, paprykę i marchewkę na patelnię. Saute 2-3 minuty.
Dodaj imbir i czosnek; sauté 1 minutę.
Wciśnij warzywa na bok, zwiększ ciepło do wysokiej i dodaj pozostały olej. Dodaj ryż i smażyć, podrzucając do płaszcza z olejem. Upewnij się, że zeskrobać każdy ryż, który utknie na dnie patelni.
Dodaj zieloną cebulę i sos sojowy i wrzemić, aby wymieszać warzywa i ryż, mieszając wszystko z sosem sojowym.
Na koniec dodać jajka i wymieszać. Podawać natychmiast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *