Czy byłeś zauważyć, że istnieje wiele szumu na temat alternatywnych skorupy pizzy? Bezglutenowe, pełnoziarniste, kalafior, cukinia i szpinak to tylko niektóre z nich, które widziałem ostatnio i myślałem o próbie. Teraz nawet nie zrobiłem jeszcze tradycyjnej skorupy pizzy, ponieważ kocham pizzę, którą dostajemy z naszego lokalnego miejsca, ale jest na mojej liście. Ale najpierw chciałem spróbować pizzy ze skorupy kalafiora.

Składniki
1 duża główka kalafiora
1 jajko, pobity
1/3 szklanki miękkiego sera koziego (chevre) (użyłem rozdrobnionej mozzarelli)
1 łyżeczka suszonego oregano
szczypta soli

Wskazówki (moimi własnymi słowami)
Rozgrzej piekarnik do 400 stopni i linii cookie / blachy do pieczenia z papieru pergaminowego. Nie obejdź się bez papieru pergaminowego!
Kalafiora umyć i posiekać w różyczki. „Ryż” to partiami w maszynce; zobacz zdjęcia powyżej dla spójności.
Po zrzuceniu całego kalafiora napełnij duży garnek 1 calem wody i doprowadz go do wrzenia. Dodaj kalafior i pozwól mu gotować 4-5 minut. Odsączyć przez sitko o drobnych oczkach, a następnie przenieść do czystego ręcznika.
Ten krok jest bardzo ważny – ryż kalafiorowy będzie trzymał dużo płynu. Owiń ręcznik wokół kalafiora i ściśnij, aby pozbyć się dodatkowej wody. Ścisnąłem przez dobre 2 minuty.
Przenieś ryż kalafiorowy do dużej miski. Dodaj jajko, ser, sól i oregano. Dobrze wymieszać i ciasto zacznie tworzyć (zacząłem z drewnianą łyżką, ale potem użyłem moich rąk – to w przeciwieństwie do ciasta, z którym kiedykolwiek pracowałeś).
Gdy uzyskasz żądaną konsystencję ciasta, naciśnij ją na pergamin. Chcesz, aby skorupy były grube 1/3″ Jak zaleca oryginalny autor, możesz trochę podnieść krawędzie, aby wyglądały jak prawdziwa skorupa.
Piec 40 minut, aż będzie złoty brąz i chrupiące.
Wyjąć z piekarnika, dodać polewy i piec przez kilka minut, aż ser się rozpuści, a polewy są gorące. Podawać natychmiast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *