Wiosna wyrosła! Cóż, zgodnie z kalendarzem ma, ale to nie jest uczucie jak wiosna tutaj na północnym wschodzie teraz. Mieliśmy trochę smak to około tydzień temu choć – co złośliwiec!

Zanim wiedziałem, że będziemy mieli tak ładną pogodę miałem zaplanowane na pieczenie kurczaka, ale potem zobaczyłem, że to będzie 65 i słoneczny i od razu powiedział Jon był grilla. Teraz grillujemy przez cały rok, ale jest coś wyjątkowego, gdy po raz pierwszy możesz grillować na miły, wiosenny dzień. Możesz rzeczywiście stać na zewnątrz i mają tendencję do grilla zamiast biegać, jak tylko masz rzeczy dzieje. Co więcej, nasz maluch był poza podekscytowany biegać na zewnątrz, podczas gdy jej tata był grillowania. Tego lata będzie tak dużo zabawy z nią!

Cieplejsza pogoda sprawia, że chcę jeść lżejsze, więc wybrałem kurczaka i sałaty romaine iść na grilla – jeśli nie próbowałem grillowanej sałaty romaine, musisz! To mój ulubiony sposób, aby go zjeść. Myślałem o tym Grilled Romaine z Bacon Balsamic Vinaigrette i Blue Cheese, ale potem znalazłem ten przepis na szaszłyki z kurczaka z grilla Romaine na stronie internetowej Food Network. Wyglądało to łatwo, światło, i podobało mi się, że zrobiłeś opatrunek, który był używany zarówno jako marynaty dla kurczaka i opatrunek dla romaine. Oprócz czasu Jon spędził na grillu, myślę, że spędziłem tylko 10 minut między przycinanie kurczaka, mieszanie opatrunku i prepping romaine.

Zamiast robić szaszłyki z kurczaka po prostu grillowane piersi z kurczaka. Jon grillował je doskonale, a oni naprawdę posiadali dużo smaku z marynaty. Grillowana romaine była zwiędła i zwęglona wystarczy – zadymione i zwęglone, ale nadal z pewnym chrupnięciem. Będę wprowadzenie tego z powrotem do menu ponownie, gdy szukamy czegoś lekkiego, szybkiego i łatwego. Myślę, że byłoby nawet wspaniale, aby trochę dodatkowych i posiekać go do sałatek, aby cieszyć się na lunch następnego dnia.

Składniki

1/3 c oliwy z oliwek, plus więcej do mżawki
2 łyżeczki octu z czerwonego wina
1 łyżka suszonego oregano
1 mała szalotka, mielona
2 ząbki czosnku, mielone
1/4 łyżeczki płatków czerwonej papryki
Sól koszerna
Świeżo zmielony czarny pieprz
2 główka sałaty romańskiej, pokrojone na pół wzdłuż
3 piersi z kurczaka bez kości, bez skóry

1/4 szklanki startego parmezanu
Wskazówki
Wymieszaj oliwę z oliwek, ocet z czerwonego wina, oregano, szalotkę, czosnek, płatek czerwonej papryki i szczyptę soli koszernej
Umieść kurczaka w torbie Ziploc lub płytkim naczyniu. Wlać połowę opatrunku na kurczaka, upewniając się, że wszystko jest pokryte, i niech siedzieć, pokryte, w lodówce przez kilka godzin (im dłużej tym lepiej).
Skropić romaine lekko oliwą z oliwek i doprawić solą i pieprzem. Wlać pozostały opatrunek (uwaga – NIE opatrunek, który został zmieszany z kurczakiem, ale druga połowa opatrunku nie używać) na romaine.
Podgrzej grill, dodaj kurczaka i grilluj, aż temperatura wewnętrzna osiągnie 170. Kiedy grillujesz kurczaka, nie odwracaj go zbyt nio. Uruchom go po jednej stronie, przerzuć raz, a następnie przerzuć na każdą stronę jeszcze raz. Po zakończeniu kurczaka, wyjąć go z grilla i namiot z folią.
Dodaj romaine do grilla i gotować 3-4 minuty, aż zwiędły i zwęglone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *